Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHRISTMAS CUP v Mostě pro 03 a 04

11. 12. 2013

east2003.jpgOnline výsledky najdete ZDE

STATISTIKY jednotlivých hráčů

11.12. o třetí místo HC Rytíři Kladno 3:2 po SN

Tak jsme třetí, NO A COOOOOOO :-)

11.12. semifinále HC Třemošná 1:6 - zlato nebude

Druhý zápas s Třemošnou nedopadl tak jak si většina ve svých snech představovala. Po vyrovnané 1. půlce, kdy jsme na šance vyhráli 8:3, ale na góly prohráli 3:1 jsme už ve druhé neměli moc šanci. Zápas byla ale opět dobrá škola pro všechny hráče. nejen ty mladší. Už si možná uvědomili, že velký hokej je něco jiného než hokej na jednu třetinu a že obránce není od toho aby couval až před svého gólmana.

Ve 13.30 nás čeká v boji o bronz Kladno

10.12. čtvrtfinále HC Chotěboř 2:1 po SN

Veselá kabinaáááá, tak to jsme právě teď my. Po nájezdech, které jsme vyhráli 2:0, jsme porazili druhý tým ze skupiny A - Chotěboř. Zápas byl bohatý na šance na obou stranách a Bohemka opět dotahovala ztrátu 0:1, do které jsme 'spadli' příliš rychle. Již ve druhé minutě jsme doplatili na nedisciplinovanost našeho centra, který se snažil v jednom střídání odehrát levého beka, pak obrat o puk levé křídlo a když svoji pouť ukončil na pravém křídle, už nebyla šance být na svém místě mezi kruhy odkud nebráněný soupeř otevřel skóre. Tohle nás nabudilo a najednou kluci začali dodržovat pravidla fungování týmu. Odměnou nám byl zasloužený gól z přečíslení 2:1, které jsme vyřešili přesně tak jak se má. Krásná přihrávka 'já na bráchu, brácha na mě' a Míša Beneš zavěsil. Hra se potom přelévala na obě strany a jen škoda, ze bráchové gólovou situaci nezopakovali 2 minuty před koncem zápasu. To si totiž Máťa spletl sporty a volejbalová přihrávka už byla nezpracovatelná. Na nájezdy jsme šli s pocitem jistoty nejlepšího gólmana turnaje za zády. Ale v nájezdech jsme nenechali vše jen na brankářovi a po jistém zakončení Péti Kubíčka v první sérii, náš postup zpečetil zakončením alá 'šmudla' Šimon Táborský. Celá střídačka mocně foukala, aby se tam ten puk přes brankovou čáru doplazil.

Ale na to se už historie nebude ptát a zítra v 8.50 nás čeká semifinále - repete s Třemošnou. Tak nám držte palce.

10.12. SK Černošice 5:0

Poslední zápas ve skupině proti nejslabšímu týmu dopadl podle očekávání povinným vítězstvím. Avšak až poslední zápas rozhodne, na jakém místě skončíme. Bohužel po vyvedené první třetině 4:0 se v hráčích probudil individualismus a touha každého si přihřát svoji polivčičku a taky si toho góla dát. Ale jak to v kolektivním sportu v takovýchto situacích dopadá, výsledek byl právě opačný. Několikrát jsme jeli 2 na 1, anebo dokonce 2 na 0, ale namísto přihrávky přišla střela.  A tak není divu, že druhá třetina skončila jen 1:0 a celkový výsledek 5:0 nám neřeší pozici v boji o 2. místo ve skupině. Ten s napětím očekáváme zápas Jihlava - Třemošná.
Jiri Felcman

9.12. Report ze zápasu s Třemošnou 3:3

Naše druhé utkání nám do cesty přivedlo soupeře pro neznalé zvláštního jména. Meteor Třemošná. Ale 'modří věděli', co nás čeká. Malá obec Třemošná je zásobovatelem kvalitních hráčů pro mistrovskou Plzeň, v jejíchž nedalekém sousedství se nachází. Jejich hokejová třída produkuje borce, kteří si za poslední roky vybudovali nejen zde v Mostě jméno. Například hráč Šilar je loňským vítězem dovednostního závodu v rychlosti bruslení na jedno kolo a i letos se zítra zúčastní finále této dovednostní disciplíny.

Nejen toto 'pendolíno' potvrdilo našim hráčům to, co slyší jistě stále od svých klubových trenérů - a to, že hokej je o bruslení. Tak jako se bez peněz nemá chodit do hospody, tak bez bruslení nemůže hráč chtít uhrát výsledek na Christmas Cupu v Mostě.

Utkání jsme nezačali dobře a záhy jsme prohrávali 0:1 a nebýt opět našeho vynikajícího gólmana, mohlo to být ještě horší. Celý zápas jsme opět skóre dotahovali a nebýt soupeřovi hvězdné Šilarovi lajny, mohlo by se mluvit o vyrovnaném zápase. Štěstí se k nám v závěru zápasu NEotočilo zády a v powerplay jsme vyrovnali - nutno říct, že zaslouženě. Klukům patří dík za bojovnost. I přesto jsou si všichni vědomi, že je toho hodně ke zlepšování. Velkým pozitivem je, že se kluci poučili z prvního zápasu s Jihlavou a pochopili, že puk je vždy rychlejší než hráč - dokonce i než Šilar :-) a tak se už objevily vlaštovky v podobě utěšených hokejových teamových akcí.

Doufejme, že budeme pokračovat ve vzestupné tendenci a zítřejším vítězstvím s Černošicemi si řekneme o hratelného soupeře do vyřazovací fáze turnaje. Pro kluky by bylo určitě zajímavé si zahrát se zahraničním týmem - po odpadnutí berlínských medvědů tu zbývá Fenix z Kaliningradu a prozatím to vypadá, že by to mohlo 'vyjít' a kluci by na Fenix ve čtvrtfinále mohli narazit. Ale nepředbíhejme. Před námi je teď dobrá večeře na hotelu, kam už jsme se přemístili a pak brzká večerka. Zápas s Černošicemi začíná zítra již v 8.50. Držte palce a zítra očekávejte další report.

Detailní info o všech zápasech včetně tabulky kanadského bodování jednotlivců najdete v Novinkách na http://www.easterbunnies.cz/

9.12. Komentář k utkání s Duklou Jihlava 2:3:

Dukla Jihlava se ukázala jako mužstvo jehož kvalita odpovídá své tradici. Jejich hráči nás předčili téměř ve všem. Mám pocit, že jsme sehráli výsledkově rovnocennou partii s budoucím finalistou. Naše konto nebylo zatíženo více góly díky vynikajícímu gólmanovi - Michalu Borovičkovi. Pro řadu našich kluků to bylo první seznámení s hokejem na celostátní úrovni. Výsledek se vyvíjel tak, že nikdy zápas nevypadal ztracen. 0:1 , 1:1, 1:2 , 1:3, 2:3 a v posledních minutách jsme měli dokonce 2 další vyložené šance. Bohužel Jura Felcman trefil pouze lapačku v samostatném nájezdu a Tobi Hočevar v brejku 'brknul' o modrou čáru. Jinak by se řítil sám na soupeřova gólmana. K otočení výsledku nám nepomohlo ani téměř minutové powerplay. Soupeři gratulujeme a v 15.30 se pokusíme zaskočit další nastartovaný tým naší skupiny - vynikající Třemošnou, která deklasovala 6:0 Černošice v prvním zápase. Měli jsme trochu smůlu na los - naše skupina se jeví mnohem těžší, ale my se řídíme heslem 'Co tě nezabije, to tě zocelí' - alespoň si zahrajeme zápasy s kvalitními soupeři a ve finálové části se pokusíme zamíchat pořadím na medailových místech. JF